Dnes je nás viac ako stotisíc, a napriek tomu sa parlamentu musíme doprosovať, a ešte aj to márne. Piateho marca urobme z tých stotisíc pol milióna a nebudeme sa musieť nikomu prosiť. Jednoducho to urobíme. Vzali nám jednu cestu, vedľajšiu, tak s tým do parlamentu príďme po hlavnej,“ povedal dnes v záverečnej výzve voličom Procházka.

#SIEŤ na petíciu, predloženú do parlamentu, nedostala dodnes žiadnu odpoveď, hoci zákonná lehota na jej posúdenie uplynula už pred takmer mesiacom. Na zavedení hmotnej zodpovednosti a zákaze schránkových firiem však #SIEŤ trvá. Novej generácii verejnej služby už podľa Procházku nemôže stačiť, že si politik po svojom pochybení presadne z ministerstva do parlamentu. Neexistuje totiž jediný dôvod, prečo by nemali niesť hmotnú zodpovednú ľudia, ktorí spravujú spoločné peniaze, ak ju raz nesú všetci zamestnanci, živnostníci i podnikatelia.

„Štát pod hrozbou trestného stíhania vyberá od ľudí peniaze na konkrétne účely – na zdravotníctvo, školstvo, cestnú infraštruktúru, súdy, úrady a plnenie svojich funkcií. Medzi tieto funkcie však nepatrí podpora luxusných koníčkov horných desaťtisíc. Veľa z tých peňazí ale zjavne slúži práve tomu. Ľudia, ktorí spravujú naše spoločné peniaze, musia vedieť, že každé euro, ktoré „stratia“, si budeme pýtať späť,“ zdôraznil Procházka.

Schránkové firmy sú podľa lídra #SIETE rozlezené vo verejnom priestore a rabujú, čo sa dá. Štátne zákazky, dotácie či stimuly vzbudzujú podozrenie, že existencia schránkovej firme vo vlastníckej štruktúre žiadateľa je podmienkou obchodného styku so Slovenskou republikou. „My presadíme, aby takáto schránka nebola podmienkou, ale prekážkou obchodného vzťahu so Slovenskou republikou,“ uzavrel Procházka.